Nutrition Fall Kit

-20%

Nutrition Fall Kit

За сува и нормална кожа.

Nutrition Fall Kit содржи 4 основни производи кои и овозможуваат на вашата кожа да добие соодветно чистење, балансирање, хидратација и заштита.

Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml + Nutrition Cream 100ml + ATO Mild Sun Cream 75ml  и гратис Miniature Essence Toner 30ml.

Цена

2,883 ден ДДВ

Нема на залиха!

1. Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml - блага, но моќна пена за чистење која темелно ќе ја исчисти кожата без да ја исуши. Прави блага ексфолијација што придонесува за кожата да биде по мазна и добро припремена за наредните чекори од рутината.
2. Miniature Essence Toner 30ml - овој bestseller на Pyunkang Yul совршено ја хидрира и балансира кожата. Ја смирува иритираната кожа и ја зајакнува бариерата на кожата. Наменет е за сите типови на кожа.
3. Nutrition Cream 100ml - крем богат со хранливи состојки, обезбедува интензивна хидратација која трае во текот на целиот ден. Совршен за оние со сува и безживотна кожа, хранливиот крем ги превенира првите знаци на стареење, ја подобрува еластичноста и ја зајакнува кожата давајќи и младешки сјај.
4. ATO Mild Sun Cream 75ml SPF 45/ PA+++ ја штити кожата од УВА и УВБ зраците. Текстуратата налик лосион лесно се апсорбира во кожата без да остава бели траги. Во својот состав содржи хијалуронска киселина која дејствува како навлажнувач и церамиди кои помагаат за зајакнување на кожната бариера.

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Nutrition Fall Kit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *