Essence Toner 100ml

Essence Toner 100ml

Обезбедува интензивна хидратација.
Без вештачки мириси, бои и хипоалерген и не ја иритира кожата.

Цена

721 ден ДДВ

На залиха

Голема апсорбирачка моќ и интензивна хидратација.
1. Содржи 91,3% екстракт од корен од Milk Vetch Root кој делува регенеративно.
2. Обезбедува интензивна хидратација. Едноставно натапкајте го тонерот на лицето, а тоа ќе резултира со зголемување на нивото на еластичност на кожата.
3. Вискозна, густа текстура која брзо се впива и ја прави кожата чиста и мазна.
4. Без вештачки мириси и бои и хипоалерген и не ја иритира кожата.

Активни состојки
Milk Vetch Root Extract

Начин на употреба

По чистење на кожата, ставете мала количина од производот на козметичко памукче/дланка и аплицирајте го на лицето. Може да нежно се користи и во дневната и во ноќната рутина.

Препорачан за сите типови на кожа, особено за сува иритирана и сензитивна.

Состав

Astragalus Membranaceus Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Essence Toner 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *