Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml

Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml

Пена за длабинско чистење на пори со нискa pH вредност.  Препорачана за мека и сензитивна кожа.

Цена

665 ден ДДВ

Нема на залиха!

Предности:
Блага, но моќна пена за чистење која темелно ги чисти мртвите клетки на кожата, нечистотиите во порите, па дури и остатоците од шминка.
Формулиран со благи агенси за чистење и 100% природно добиени сурфактанти, создава свежа и лесна пена.
Збогатен со природна AHA кои нежно ја ексфолираат кожата и ја прават нежен и мека на допир.
Содржи мешавина на смирувачки екстракти од азиска центела и чајно дрво, за заштита на иритираната, чувствителна кожа.

Време е да и дадете на вашата кожа заслужен одмор
Mинимум потребни состојки за оптимален сооднос
Блага и богата микро пена, која темелно ги чисти порите во 2 чекора
01 Ги чисти порите на 2 начина (нивоа, чекори) и тоа апсорпција на нечистотиите растворање на остатоците (од шминка)
02 Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата
АНА и природните состојки ја измазнуваат текстурата на кожата
03 Ја смирува иритираната кожа
Содржи екстракт од азиска центела (Centella asiatica, тигрова трева) кој ја смирува ирититираната кожа
04 Навлажнувачки финиш
По правилно чистење и ја дава на кожата потребната влажност

Препорачана за мека и сензитивна кожа

Начин на употреба

1. Нанесете умерена количина на влажни раце и тријте додека да добиете пена.
2. Нежно масирајте ја пената на кожата и исплакнете темелно со млака вода.

Состав

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Coconut Acid, Polyquaternium-67, 1,2-Hexanediol, Sodium Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Litsea Cubeba Fruit Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Phaseolus Angularis Seed Extract, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Diatomaceous Earth, Isopropyl Alcohol, Citric Acid

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *