Miniature Essence Toner 30ml

Miniature Essence Toner 30ml

Обезбедува интензивна хидратација.
Без вештачки мириси, бои и хипоалерген и не ја иритира кожата.

Цена

506 ден ДДВ

На залиха

Голема апсорбирачка моќ и интензивна хидратација.

  1. Содржи 91,3% екстракт од корен од Milk Vetch Root кој делува регенеративно.
  2. Обезбедува интензивна хидратација.Едноставно натапкајте го тонерот на лицето, а тоа ќе резултира со зголемување на нивото на еластичност на кожата.
  3. Вискозна, густа текстура која брзо се впива и ја прави кожата чиста и мазна.
  4. Без вештачки мириси и бои и хипоалерген и не ја иритира кожата.

 

Начин на употреба

  1. Нанесете соодветна количина на блазница
  2. Нанесете нежно и следете ги линиите на вашата кожа
  3. Свртете ја блазницата и нежно потапкајте ја содржина
  4. Загрејте ги рацете и покријте ја кожата за понатамошно подобрување на апсорпцијата на тонерот за

Активни состојки

Milk Vetch Root Extract

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Miniature Essence Toner 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *