Mist Toner 100ml

Mist Toner 100ml

Неверојатно хидрантен и со рзладувачки ефект.
Погоден е за сите типови на кожа.
Составен од 91,9% екстракт од корен од јапонска златна нишка

Цена

665 ден ДДВ

На залиха

Неверојатно хидрантен и со рзладувачки ефект, овој тонер ја подготвува кожата за следните фази од рутината за нега. Составен од 91,9% екстракт од корен од јапонска златна нишка (Coptis japonica), моќен антиоксиданс познат по своите антиинфламаторни, енергизирачки и хранливи својства.
Coвршен како тонер во вообичаената рутина за нега на кожата или како мист/спреј во секое време во текот на денот, а поради фините честички може да се користи и над шминка. (Фините честички ви овозможуваат да испрскате над шминка, без да ја уништи)
Погоден е за сите типови на кожа особено за масна кожа и проблематична кожа склона на акни како резултат на вишок себум, како и за кожа со зголемени пори.
Направен само со потребните состојки, Pyunkang Yul е секогаш ослободен од вештачки мириси, бои или надразнувачи. Без суровост и без тестирање на животни. Производите на PKY се регистрирани во европскиот CPNP, што забранува тестирање на животни.

Начин на употреба

По чистењето на лицето нанесете мист тонер. Држете го шишето на 20 цм растојаните и прскајте неколку пати. За подобра апсорпција нежно тапкајте. Потоа нанесете серум и хидратантна крема. Користете како спреј за освежување во текот на целиот ден.

Ставете го во ташна и нанесете по потреба во текот на денот. Може да се користи над шминка.

Состав

Coptis Japonica Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Mist Toner 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *