Moisture Serum 100ml

Moisture Serum 100ml

Формулиран да овозможи оптимален баланс на кожата и здрав тен
Ја смирува и разладува иритираната, сензитивна, масна, но сепак дехидрирана кожа.

Цена

1,497 ден ДДВ

Нема на залиха!

Формулиран да овозможи оптимален баланс на кожата и здрав тен. PKY Moisture serum ја смирува и разладува иритираната, сензитивна, масна, но сепак дехидрирана кожа. Лесната текстура налик на лосион лесно се нанесува и брзо се апсорбира. Погоден за сите типови на кожа особено за сензитивна и масна кожа. (се препорачува за сува и комбинирана кожа

Текстурата е богата со нутриенти кои го одржуваат здравиот баланс на кожата. Ја навлажнува и ревитализира кожата која ја загубила еластичноста.

Начин на употреба

По миенње и тонирање, нанесете го серумот на лицето вратот и деколтето со лесна масажа, а потоа тапкајте додека да се апсорбира целосно во кожата.

Состав

Astragalus Membranaceus Root Extract, Butylene Glycol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Caprylate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine, Dimethicone.

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Moisture Serum 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *