Nutrition Cream 100ml

Nutrition Cream 100ml

Формулиран со безбедни и нежни состојки корисни за кожата.
Обезбедува интензивна хидратација која трае во текот на целиот ден.
Ја подобрува еластичноста и ја зајакнува кожата давајќи и младешки сјај.

Цена

1,941 ден ДДВ

Нема на залиха!

Pyunkang Yul Нутритивен крем со луксузна и мазна текстура која брзо се впива и и ја дава потребната влага на кожата, без да ја ја чувствувате како тешка или леплива.  Формулиран со безбедни и нежни состојки корисни за кожата, овој крем богат со хранливи материи обезбедува интензивна хидратација која трае во текот на целиот ден. Совршен за оние со сува и безживотна кожа, хранливиот крем ги превенира првите знаци на стареење, ја подобрува еластичноста и ја зајакнува кожата давајќи и младешки сјај.

Начин на употреба

Состав

Astragalus Membranaceus Root Extract, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Beeswax, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, PEG-100 Stearate, Glyceryl Caprate

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Nutrition Cream 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *