Balancing Gel tube 60ml

Balancing Gel tube 60ml

Гел-крем со минимални состојки во совршено избалансирана формула за зајакнување на природната бариера на кожата.

Цена

1,109 ден ДДВ

На залиха

Со густа и вискозна текстура која совршено се прилепува на вашата кожа делува како бариера против со надворешната средина. Содржи 90% екстракт од корен од milkvetch кој помага за смирување и подмладување на кожата, а масло од семе од јојоба за „заклучување“ на влагата.

Се користи како последен чекор од ноќната рутина, а текстурата налик на мед која делува како бариера на површината на кожата ја помага апсорбцијата на сите останати производи кои се дел од со ноќната рутина.

Начин на употреба

Земете умерена количина и нанесете ја со тапкање на целото лице.
Нанесете слој од гелот на лицето и почекајте 10-15 минути истиот да се впие во кожата.

Состав

Astragalus Membranaceus Root Extract, Polysorbate 80, PEG-150 Distearate, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 20, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Caprylate

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Balancing Gel tube 60ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *