SUMMER ESSENCE KIT

-20%

SUMMER ESSENCE KIT

(1 коментар)

Essence toner 100 ml + ATO Mild Sun Cream 75ml SPF 45/ PA+++

Овој сет е наменет за нормална, комбинирана и сува кожа.

Essence toner дава интензивна хидратација, додека  ATO Mild Sun Cream 75ml SPF 45/ PA+++ ја штити кожата од УВА и УВБ зраците. Текстуратата налик лосион лесно се апсорбира во кожата без да остава бели траги. Во својот состав содржи хијалуронска киселина која дејствува како навлажнувач и церамиди кои помагаат за зајакнување на кожната бариера.

Бесплатна достава

Цена

1,375 ден ДДВ

Нема на залиха!

1 преглед за SUMMER ESSENCE KIT

  1. t.c. (потврден сопственик)

    Тонерот од прво користење помогна со намалување на црвенило, а spf кремот е најпријатен spf што сум го пробала – не е мрсен, хидрира и не остава бели траги, a има 75ml за разлика од вообичаените spf креми кои имаат 50ml.

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *