The Real Noni Energy Ampoule (30ml)

The Real Noni Energy Ampoule (30ml)

Цена

1,653 ден ДДВ

Нема на залиха!

• 71,77% екстракт од Нони со над 200 хранливи материи, обезбедува длабока хидратација и потхранување.
• Антиоксидансот добиен од Нони, ја одржува природната синхронизација на кожата и обезбедува сјаен тен.
• Аденозин - помага да се забави процесот на стареењето на кожата, преку намалување на ситните брчки, додека другите активни состојки ја смируваат видливата иритација.
• Специјално формулираната лесна текстура ја зголемува апсорпцијата на хранливи материи и витамини.
• Чист и безбеден производ формулиран од состојки со ознака EWG Green - погодни за сите типови кожа.
- 71.77% NONI FRUIT EXTRACT
Нони со векови се користи за спречување и лекување на болести поради многубројните здравствени придобивки. 71,77% чист екстракт ќе помогне во лекување на проблемите со кожата.

- ЛЕСНО И СВЕЖО
Специјално формулирана лесна текстура ја зголемува апсорпцијата на хранливи материи и витамини, оставајќи ја кожата мека, свежа и потхранета.
Може да се користи секојдневно, наутро и навечер. Погоден за сите сезони.

- ГО ЗАБАВУВА ПРОЦЕСОТ НА СТАРЕЕЊЕ: 0,04% аденозин
Аденозин кој е регистриран како функционална состојка од страна на KFDA е додаден во составот на овој производ за да се максимизира ефектот на својствата за подобрување на брчките.

Начин на употреба

  1. Се нанесува пред да го нанесете кремот, може да се користи наутро и навечер.
  2. Употребете ја препорачаната количина од пумпата со помош на автоматската пипета за еднократна употреба.

* Доколу се употребува во вечерната рутина се препорачуваат 2-3 капки од пипетата.

  1. Нанесете рамномерно на лицето со врвовите на прстите, избегнувајќи го пределот околу очите.
  2. Нежно тапкајте за да помогнете во апсорпцијата на хранливите материи додека целосно не се апсорбираат.

Состав

Morinda Citrifolia Fruit Extract(71.77%), Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Diethoxyethyl Succinate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Morinda Citrifolia Seed Oil(1ppm), Ceramide NP, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Dextrin, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, C12-13 Pareth-9, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Allantoin, Adenosine, Disodium EDTA, Chlorphenesin

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Noni Energy Ampoule (30ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *