The Real Noni Hydra Firming Lotion (150ml)

The Real Noni Hydra Firming Lotion (150ml)

Цена

1,596 ден ДДВ

The Real Noni Hydra Firming Lotion ја зајакнува уморната кожа и го контролира балансот на вода-масло на вашата кожа.
• 42% екстракт од овошје од Нони - обезбедува витални хранливи материи и антиоксиданси
• Комплексот од 3 форми на хијалуронска киселина - ја хидрира кожата и дава освежувачки финиш
• 0,04% аденозин - помага во намалување на појавата на брчки.
• Супер лесната текстура создава моментален, здрав стаклен сјај.
• Чист и безбеден производ, погоден за сите типови кожа.

Начин на употреба

  1. The Real Noni Hydra Firming Lotion се нанесува по нанесување на тонерот. Доколку не користите тонер, може да се употреби веднаш по чистење на лицето. Доколку имате сува кожа по нанесување на лосионот нанесете и крем, а доколу имате масна кожа доволно е да нанесете само лосион.
  2. Може да се користи секојдневно, наутро и навечер.

Состав

Morinda Citrifolia Fruit Extract(42.75%), Water, Coco-Caprylate/Caprate, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Morinda Citrifolia Seed Oil(1ppm), Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Hydroxyethyl Urea, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dipotassium Glycyrrhizate, Squalane, Behenyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Arachidyl Glucoside, Xanthan Gum, Adenosine, Caprylic/Capric Triglyceride, Dextrin, Glucose, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Noni Hydra Firming Lotion (150ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *