The Real Noni Moisture Balancing Toner (150ml)

The Real Noni Moisture Balancing Toner (150ml)

Цена

1,482 ден ДДВ

• Тонер - есенција кој во својот состав има 80,1% екстракт од овошје од Нони, што помага за смирување и негување на кожата.
• HYDROVANCE® брзо продира во кожата за да обезбеди хидратација.
• 5% амино киселини делува како нежен пилинг за подобрување на текстурата
• Формулата со ниска pH вредност помага за обновување на кожата
• Безбедни состојки - погодни за чувствителна кожа. Без вештачки мириси и бои.

Начин на употреба

  1. По чистењето, сипете соодветна количина од тонерот на дланка или на памучна подлога и нанесете нежно, избегнувајќи го пределот околу очите.
  2. Нежно нанесете го тонерот на кожата.
  3. Може да се користи секојдневно, наутро и навечер.

Состав

Morinda Citrifolia Fruit Extract, Butylene Glycol, Water, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethyl Urea, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine, Cysteine, Methionine, Morinda Citrifolia Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Betaine, Allantoin, Dextrin, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-13 Pareth-9, Disodium EDTA, Chlorphenesin

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Noni Moisture Balancing Toner (150ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *