Dual Barrier Skin Wearable Cream (50ml)

Dual Barrier Skin Wearable Cream (50ml)

Цена

1,995 ден ДДВ

• Dual Barrier е специјално формулирана линија за одржување на здрава бариерата на кожата. Наменета е за сува, чувствителна кожа.
• Dual Barrier Skin Wearable Cream е вегански навлажнувач кој ја хидрира, обновува и потхранува сувата кожа.
• Содржи пет вида на природно добиени церамиди, Акватид® и други хидратантни агенси кои ја јакнат бариерата на кожата, даваат здрав изглед и изедначен тен.
• Клинички тестиран, не предизвикува иритација.

Начин на употреба

  1. По чистење и тонирање на кожата, нанесете го кремот на лицето и вратот.
  2. Нежно масирајте го кремот со мали кружни движења.
  3. Може да се користи секојдневно, наутро и навечер.

Состав

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Propanediol, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Methyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexandiol, C12-16 Alcohols, Panthenol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Dipropylene Glycol, Allantoin, Pantolactone, Malt Extract, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide NP, Ceramide AS, Ceramide AP, Sodium Hyaluronate, Heptasodium Hexacarboxymethyl Dipeptide-12, Phytosphingosine, Arachidic Acid, Oleic Acid, Palmitic Acid, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Lecithin, Xanthan Gum, Carbomer, Glucose, Cetearyl Glucoside, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Tocopherol, Tromethamine, Disodium EDTA

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Dual Barrier Skin Wearable Cream (50ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *