Derma Nature Fresh Blackhead Jojoba Cleansing Oil

Derma Nature Fresh Blackhead Jojoba Cleansing Oil

Цена

1,197 ден ДДВ

Нема на залиха!

Опис

  • Префектен маслен чистач, ефикасно ги отстранува на остатоците од кремата со заштитен фактор, тешка шминка и вишокот на себум. Формула растворлива во вода која чисти темелно и ја остава кожата свежа.
  • Состојките од 6 различни растителни масла ја подхрануваат и хидрираат вашата кожа додека ја чистите:

масло од плод од бергамот, масло од семе од лаванда, масло од јојоба, масло од сончогледово семе, масло од сладок бадем, маслиново масло.

  • Маслото од јојоба обезбедува посебен третман на црнките преку навлегување во длабоките слоеви на кожата каде ги раствара запушени пори, со својата биомиметичка функија ја враќа нормалата маснотија на кожата.
  • Хидрофилното масло ефикасно се врзува и ја раствара маснотијата во порите со што придонесува шминката да биде целосно отстранета.
  • Со континуирана употреба во текот на неколку недели, ќе ги отстрани дури и старите црнки.

Начин на употреба

  1. Напрскајте 3-4 пати на сува дланка, а потоа рамномерно нанесете го на лице.
  2. Нежно масирајте 1-2 минути на местото каде што сакате да ја отстраните шминката или црнките.
  3. Темелно исплакнете со вода.

Состав

Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Water, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil (1500ppm), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Alcohol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract,1,2-Hexanediol

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Derma Nature Fresh Blackhead Jojoba Cleansing Oil”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *