Ji Woo Gae Cica BHA Blemish Toner Pad

Ji Woo Gae Cica BHA Blemish Toner Pad

Цена

1,368 ден ДДВ

Нема на залиха!

Опис

  • Овој тонер за флеки помага да се отстранат мртвите клетки од кожата, прекумерниот себум и е одличен избор за кожа склона кон акни.
  • Има ексфолирачки ефект благодарение на BHA, PHA и LHA кои ја прават кожата мазна.
  • Помага да се намали производството на себум преку патентираната состојка која содржи 7 видови растителни екстракти.
  • Екстрактот од цвет на Јапонска Камелија ги затегнува порите.
  • Меката текстура на тупферите нуди одлична абсорбција и дава свежина на кожата.
  • Клинички тестиран, не предизвикува иритација.

Начин на употреба

Нежно избришете го цело лице со тупферите, како би можеле активние состојки да се абсорбираат

Состав

Water, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Camellia Japonica Flower Extract, 1,2-Hexanediol, Arginine, Salicylic Acid, Hydroxyacetophenone, C12-14 Pareth-12, Lactobionic Acid, Ethylhexylglycerin, Glycerin, Bifida Ferment Lysate, Centella Asiatica Extract, Disodium EDTA, Lactose, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Houttuynia Cordata Extract, Portulaca Oleracea Extract, Perilla Ocymoides Seed Extract, Panthenol, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Extract, Pelargonium Graveolens Extract, Uncaria Tomentosa Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Corydalis Turtschaninovii Root Extract, Cupressus Sempervirens Leaf Extract, Nepeta Cataria Extract, Madecassoside, Capryloyl Salicylic Acid

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Ji Woo Gae Cica BHA Blemish Toner Pad”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *