Derma Nature Broccoli Spot Brightening Lip & Eye Remover

Derma Nature Broccoli Spot Brightening Lip & Eye Remover

Derma Nature Broccoli Spot Brightening Lip & Eye Remover ја раствара маснотијата во порите со што придонесува шминката да биде целосно отстранета, ја одржува кожата хидрирана и витална.

Цена

513 ден ДДВ

Опис

  • Ја отстанува тешката водоотпорната шминка со еден потег.
  • Содржи ефикасни природни масла, кои не ги иритираат очите.
  • Екстрактот од брокула е богат со витамин А и Ц, што овозможува да ја избели темната регија околу очите додека ја чистите.
  • Аргановото масло содржи двојно повеќе витамин Е од маслиновото масло и ја одржува кожата хидрирана и витална.
  • Хидрофилното масло ефикасно се врзува и ја раствара маснотијата во порите со што придонесува шминката да биде целосно отстранета.
  • Темелно ја чисти кожата, без остатоци од шминка.

Начин на употреба

1.Добро протресете пред нанесување, за да се измеша двофазниот раствор

2.Нанесете го производот на памучен тупфер, додека ја отстранувате шминката затворете ги очите. Нежно притиснете и задржете 10 секунди, што ќе овозможи шминката целосно да се раствори.

Состав

Water, Ethylhexyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, 1,2-Hexanediol, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Citric Acid, Caprylyl/Capryl Glucoside, Lauryl Methyl Gluceth-10 Hydroxypropyldimonium Chloride, Butylene Glycol

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Derma Nature Broccoli Spot Brightening Lip & Eye Remover”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *