The Real Noni Energy Repair Cream (50ml)

The Real Noni Energy Repair Cream (50ml)

Цена

1,881 ден ДДВ

• 55% екстракт од суперхрана Нони, кој помага ефикасно да се смири иритираната и чувствителна кожа.
• Церамидите и природните навлажнувачки состојки ја штитат бариерата на кожата.
• Активната компонента аденозин помага за подобрување на фините брчки и еластичноста на кожата.
• Клинички докажан смирувачки и навлажнувачки ефект.
• Безбедни состојки - погодни за чувствителна кожа. Без вештачки мириси и бои.

Начин на употреба

  1. По чистење и тонирање на кожата, нанесете го кремот на лицето и вратот.
  2. Нежно масирајте го кремот со мали кружни движења.
  3. Може да се користи секојдневно, наутро и навечер.

Состав

Noni Fruit Extract (57%), Water, Glycerin, Methylpropanediol, Hydrogenated Poly, Methyl Trimethicone, Neopentyl Glycol Diheptanoate, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Shea Butter, Trehalose, Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Se, Noni Seed Oil, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Laminaria Japonica Extract, Behenyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Myristate, Rosemary Leaf Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Propanediol, Adenosine, Fructooligosaccharides, Sodium Stearoyl Glutamate, Malt Extract, Beta-Glucan, Cholesterol, Melia Azadirachta Flower Extract, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Tromethamine, Acmella Oleracea Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ceramide Np, Palmitic Acid, Fig Extract, Centella Asiatica Extract, Stearic Acid, Arginine, Tocopherol, Myristic Acid, Phenoxyethanol, Aloe Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Noni Energy Repair Cream (50ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *