The Real Noni Refresh Clay Mask (100ml)

The Real Noni Refresh Clay Mask (100ml)

(1 коментар)

Цена

1,254 ден ДДВ

Нема на залиха!

• Главните глинени состојки, каолин и бентонит имаат високо апсорбирачка моќ и ефикасно ги отстрануваат нечистотиите и мртвите клетки на кожата.⁠
• 30% овошен екстракт од Нони е добро изблендиран со глината, што овозможува да продре и делува во внатрешните слоеви на кожата, при што обезбедува хидратација и влажност.
• Честичките од мелениот овошен прав од Нони се со големина од 13.000 ppm, со што се подобрува пилинг ефектот на мртвите клетки на кожата.
• Овој производ е безбеден за употреба на деликатна и чувствителна кожа. Клинички тестиран, не предизвикува иритација

Начин на употреба

1. По чистењето, нанесете дебел слој на лицето освен на пределот околу очите и усните.
2. По 15 минути исчистете ја маската од глина со млака вода.
3. Користете 1-2 пати неделно за интензивна нега на прекумерно производство на себум или наталожени нечистотии.

Состав

Morinda Citrifolia Extract(30%), Kaolin, Water, Bentonite, Glycerin, Propanediol, Alcohol, 1,2-Hexanediol, Morinda Citrifolia Fruit Extract, Dipropylene Glycol, Iron Oxides (CI 77492), Butylene Glycol, Iron Oxides (CI 77499), Xanthan Gum, Citric Acid, Betula Platyphylla Japonica Juice, Ethylhexylglycerin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Prunus Amygdalus Amara (Bitter Almond) Kernel Oil, Allantoin, Perilla Frutescens Leaf Extract, Saponaria Officinalis Extract, Pyrus Malus (Apple) Leaf Extract, Kigelia Africana Fruit Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract

1 преглед за The Real Noni Refresh Clay Mask (100ml)

  1. Angela

    Mnogu dobra maska!

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *