Ji Woo Gae Heartleaf BHA Peeling Pad

Ji Woo Gae Heartleaf BHA Peeling Pad

Цена

1,197 ден ДДВ

Нема на залиха!

Опис

  • ЧИСТИ И БЕЗБЕДНИ: Направени од состојки кои се високо оценети од EWG Green – погодни се за сите типови на кожа. Од своето лансирање се до денес порадени се над 1,8 милјарди примероци само на домашниот пазар, рангирани се како врвни тупфери за пилинг во Јужна Кореја.
  • НЕЖНИ, НО ЕФИКАСНИ: BHA (салицилна киселина) ги отстранува мртвите клетки на кожата и ја измазнува текстурата на кожата, го контролира создавањето на себум, ги чисти порите, а со тоа гo намалува создавањето на нови акни .
  • ЈА ПОТИКНУВАAT ХИДРАТАЦИЈАТА: Натриум хијалуронат, најмалата честичка на хијалуронската киселина, ефикасно се апсорбира во кожата обезбедувајќи висок степен на хидратација.
  • ГИ УБЛАЖУВААТ СИМПТОМИТЕ НА ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА: природниот екстракт од срцеви листови и масло од чајно дрво имаат анти-инфламаторно дејство и ја стимулираат регенерацијата на кожата.
  • ГО ИЗЕДНАЧУВААТ НЕРАМНОМЕРНИОТ ТЕН: Физичката ексфолијација и активните состојки ја стимулираат синтезата на колаген, помагајќи да се изедначи тенот на кожата. Обезбедуваат хемиска + физичка есксфолијација, грубата страна на тупферот го максимизира физичкиот пилинг во области како што се брадата и носот. Меката страна ја навлажнува дехидрираната кожа предизвикана од киселиот пилинг со своите хидратантни и анти-инфламаторни состојки, но дополнително помага да се зголеми нивото на влажност на кожата обезбедуваќи мулти решение за сите типови на кожа.

Начин на употреба

1.Користете ја мазната страна за темелно да го избришете целото лице.
2.Користете ја рапавата страна за интензивен пилинг на носот, вратот и ушите.
3.Нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатиот тонер.

Состав

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Houttuynia Cordata Extract, Betaine, Chamaecyparis Obtusa Water, Sea Water, Camellia Sinensis Leaf Water, Betaine Salicylate, Madecassoside, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Arginine, Polyglyceryl-10 Myristate Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Chlorphenesin

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Ji Woo Gae Heartleaf BHA Peeling Pad”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *