Dual Barrier Creamy Toner (150ml)

Dual Barrier Creamy Toner (150ml)

Цена

1,318 ден ДДВ

• Dual Barrier е специјално формулирана линија за одржување на здрава бариерата на кожата. Наменета е за сува, чувствителна кожа.
• Dual Barrier Creamy Toner е вегански тонер кој рамномерно се апсорбира, што резултира со инстантно зголемување на нивото на влажност на кожата.
• Содржи пет вида на природно добиени церамиди, Акватид® и други хидратантни агенси кои ја јакнат бариерата на кожата, даваат здрав изглед и изедначен тен.
• Клинички тестиран, не предизвикува иритација.

Начин на употреба

  1. По чистењето, сипете соодветна количина од тонерот на дланка или на памучна подлога и нанесете нежно, избегнувајќи го пределот околу очите.
  2. Нежно нанесете го тонерот на кожата.

3. Може да се користи секојдневно, наутро и навечер

Состав

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Panthenol, Phenyl Trimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Allantoin, Pantolactone, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide NP, Ceramide AS, Ceramide AP, Sodium Hyaluronate, Heptasodium Hexacarboxymethyl Dipeptide-12, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Phytosphingosine, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Sorbitan Isostearate, Hydrogenated Lecithine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyl Dimethyl Taurate Copolymer, Styrene/VP Copolymer, Caprylyl/Capryl Glucoside, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Tocopherol, Tromethamine, Disodium EDTA

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Dual Barrier Creamy Toner (150ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *