Dual Barrier Boosting Serum (30ml)

Dual Barrier Boosting Serum (30ml)

Цена

1,824 ден ДДВ

• Dual Barrier Boosting Serum е специјално формулирана линија за одржување на здрава бариерата на кожата. Наменета е за сува, чувствителна кожа.
• Dual Barrier Boosting Serum е вегански серум кој ја хидрира, обновува и потхранува сувата кожа.
• Содржи пет вида на природно добиени церамиди, Акватид® и други хидратантни агенси кои ја јакнат бариерата на кожата, даваат здрав изглед и изедначен тен.
• Клинички тестиран, не предизвикува иритација.

Начин на употреба

  1. Се нанесува пред да го нанесете кремот, може да се користи наутро и навечер.
  2. Употребете ја препорачаната количина од пумпата со помош на автоматската пипета за еднократна употреба.
  3. Нанесете рамномерно на лицето и вратот, избегнувајќи го пределот околу очите.
  4. Нежно тапкајте за да помогнете во апсорпцијата на хранливите материи додека целосно не се апсорбираат.

Состав

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Glycereth-26, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Panthenol, Pantolactone, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide NP, Ceramide AS, Ceramide AP, Biosaccharide Gum-1, Heptasodium Hexacarboxymethyl Dipeptide-12, Phytosphingosine, C14-22 Alcohols, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Glucose, C12-20 Alkyl Glucoside, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Tromethamine

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Dual Barrier Boosting Serum (30ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *