Ji Woo Gae One Step Body Brightening Pad

Ji Woo Gae One Step Body Brightening Pad

Цена

1,026 ден ДДВ

Нема на залиха!

Опис

  • ТУПФЕРИ ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ПАЗУВИТЕ: PHA ексфолиантот и природните состојки кои имаат осветлувачко својство помагаат да имате почисти и посветли пазуви.
  • ГИ НАМАЛУВААТ ТЕМНИТЕ ДАМКИ: Белиот тартуф, ресвератрол, зелениот чај и витаминот Б помагаат да се осветлат темните дамки, а исто така ја смируваат иритираната кожа од триење, дезодоранси и секојдневно бричење.
  • ИДЕАЛЕН ДНЕВЕН ЕКСФОЛИАНТ ЗА ТЕЛО: Благиот ПХА тонер нежно, но ефикасно ги отстранува мртвите клетки на кожата.
  • НОСЕТЕ ГИ КАДЕ САКАТЕ: Овој вид на тупфери ќе направи да бидете чисти од глава до пети во секое време на било кое место!
  • СОДРЖАТ БЕЗБЕДНИ СОСТОЈКИ: Тупферите се без алкохол, парабени и се безбедни за употреба за сите типови на кожа. Тие можат да се користат дури на делови од телото како што се колената и лактите.

Начин на употреба

  1. Нежно пребришете ги пазувите, лактите, колената.
  2. Лесно тапкајте за да се абсорпира цела количина на активи состојки.

Состав

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Chlorphenesin, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Panthenol, Tuber Magnatum Extract, Gluconolactone, Arginine, Geranium Maculatum Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Thuja Orientalis Leaf Extract, Disodium EDTA, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Cymbopogon Martini Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Glutathione, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Mentha Arvensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Resveratrol

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Ji Woo Gae One Step Body Brightening Pad”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *