Dual Barrier Mild Gel Cleanser (200ml)

Dual Barrier Mild Gel Cleanser (200ml)

Цена

1,311 ден ДДВ

• Dual Barrier е специјално формулирана линија за одржување на здрава бариерата на кожата. Наменета е за сува, чувствителна кожа.
• Dual Barrier Mild Gel Cleanser е вегански чистач кој ефикасно ги отстранува нечистотиите и остатоците од шминката без да ги отстрани природните липиди на кожата.
• Содржи пет вида на природно добиени церамиди, Акватид® и други хидратантни агенси кои ја јакнат бариерата на кожата, даваат здрав изглед и изедначен тен.
• Клинички тестиран, не предизвикува иритација

Начин на употреба

Нанесете го производот на влажна кожа, масирајте една минута, а потоа исплакнете темелно со вода

Состав

Water, Coco-Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Sodium Chloride, Potassium Cocoyl Glycinate, Acrylates Copolymer, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Ceramide AS, Ceramide AP, Ceramide EOP, Ceramide NP, Ceramide NS, Ascorbic Acid, Phytosphingosine, Myrothamnus Flabellifolia Leaf/Stem Extract, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Propanediol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hexylene Glycol, Cholesterol, Citric Acid, Betaine, Sodium Citrate

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Dual Barrier Mild Gel Cleanser (200ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *