Derma Nature Relief Madecica pH Balancing Foam Cleansing

Derma Nature Relief Madecica pH Balancing Foam Cleansing

Цена

684 ден ДДВ

Нема на залиха!

Опис

  • Мадекасоид и Цика ја смируваат и регенерираат воспалената и иритирана кожа. Формулата со ниска pH вредност (5,5) помага да се избалансира нивото на pH  за да се заштити бариерата на кожата.
  • Природниот сурфактант екстрахиран од кокосово масло, создава микромеурчиња преку кои длабински ја чисти кожата.
  • EWG oдобрените состојки погодни за чувствителна кожа.

Начин на употреба

  1. На влажни раце ставете мала количина од производот и триете додека да добиете густа и богата пена.
  2. Пената нанесете ја на лицето и нежно масирајте. Избегнувајте контакт со очи.
  3. Исплакнете темелно со млака вода.

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Derma Nature Relief Madecica pH Balancing Foam Cleansing”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *