Skin Repair Bee Tox Therapy Mask

Skin Repair Bee Tox Therapy Mask

Skin Repair Bee Tox Therapy Mask го забрзува обновувањето на оштетените клетки на кожата, го стимулира телото да генерира колаген и еластин за подобрување на квалитетот на кожата што резултира со блескав и ревитализиран тен.

Цена

137 ден ДДВ

Опис

  • ГО ПОДОБРУВА КВАЛИТЕТОТ НА КОЖАТА: Рафинираниот пчелен отров го забрзува обновувањето на оштетените клетки на кожата со својот “мелитин” кој го стимулира телото да генерира колаген и еластин за подобрување на квалитетот на кожата што резултира со блескав и ревитализиран тен.
  • ЈА ЕКСФОЛИРА КОЖАТА: Природните АХА ја ексфолираат кожата со отстранување на натрупаните слоеви на мртви клетки на кожата, со што се добива сјајна и мазна кожа.
  • ЈА СМИРУВА КОЖАТА: Маската со растителна основа содржи ампула прополис која ја смирува и измазнува кожата.

Начин на употреба

  1. Започнете со чиста основа, а маската ставете ја на лицето внимателно, отстранете ја по 5 до 10 минути.
  2. Лесно масирајте за да може да се абсорбираат во кожата хранливите материи кои ги содржи маската.
  3. Лесно пецкање или лесно затоплување е нормална реакција на ексфолиација и реакција на активните АХА состојки, иако верoјатноста за алергиска реакција е мала сепак се препорачува да се направи лепенка тест со поставување на маската на мала површина на кожата.
  4. Доколку чувството на пецкање продолжи после отстранување на маската во времетраење од 10 до 15 мин, препорачуваме лицето да се измие со вода.

Предупредување
1. Маската е исклучиво за надворешна употреба. Не се употребува на оштетена кожа.
2. Избегнувајте контакт на очите.
3. Направете patch или лепенка тест на мала површина кожа пред употреба.
4. Поради високата концентрација на АХА потребно е да се консултирате со дерматолог.
5. Користете крема со заштитен фактор, зашто после употреба на маската може да се зголеми чувствителноста на кожата кон сончева светлина.

Состав

Water, Glycerin, Citric Acid, Butylene Glycol, Lactic Acid, Potassium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Betaine, Salicylic Acid, Sodium Hyaluronate, Propolis Extract, Bee Venom, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Methylpropanediol, Beta-Glucan, Alcohol, Hydroxyethylcellulose, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance, CI 15985, CI 19140

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Skin Repair Bee Tox Therapy Mask”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *