The Real Noni Energy Ampoule Mist (50ml)

The Real Noni Energy Ampoule Mist (50ml)

Цена

1,254 ден ДДВ

• Збогатен со 81,67% Нони екстракт кој нуди над 200 видови на корисни хранливи материи за кожата.
• Овој ултра навлажнувачка спреј ја обновува кожата и помага во намалување на брчките и фините линии.
• Брзо се апсорбира во кожата има лесен финиш и овозможува интензивна влажност на кожата.
• Без вештачки мириси и бои.

Начин на употреба

  1. Испрскајте го лицето на растојание од 10-15cm. (Затворете ги очите и устата за време на апликацијата)
  2. Оставете го да се впие во кожата.
  3. Може да се користи наутро и навечер по чистење на лицето, а преднанесување на кремата за лице. Во текот на денот може да се нанесе и врз шминка.

Состав

Morinda Citrifolia Fruit Extract, Butylene Glycol, Water, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethyl Urea, Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Copper Tripeptide-1, Morinda Citrifolia Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Ceramide NP, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Phytosphingosine, Polyglutamic Acid, Cholesterol, Diethoxyethyl Succinate, Coconut Acid, Polyquaternium-51, Proline, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Dextrin, Hydrogenated Lecithin, Disodium EDTA, Chlorphenesin

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Noni Energy Ampoule Mist (50ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *