Oil Control Capsule Essence

Oil Control Capsule Essence

(2 коментари)

Цена

1,311 ден ДДВ

Нема на залиха!

Опис

 • Помага во редуцирање на маснотијата на кожата благодарение на состојките кои овозможуваат абсорбција на себумот.
 • Помага во намалување на порите со патентираната керамидна хидратантна капсула која ја одржува влажноста на кожата.
 • Содржи патентирана состојка Anti sebum P за намалување на големината на порите .
 • Текстурата на желе нуди непречено нанесување и остава да се чувствувате освежени.
 • Клинички тестиран, не предизвикува иритација.
 • Хипоалергенски производ, бездеден за сензитивна кожа.

Начин на употреба

Испумпајте мала количина и нанесете нежно 1 до 2 пати на проблематичните места, додека да се апсорбира.

Состав

Water, 1,2-Hexanediol, Camellia Japonica Flower Extract, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Raspberry Ketone, Saccharide Isomerate, Ceramide NP, Cholesterol, Polyquaternium-51, Propanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, Benzyl Glycol, Dipropylene Glycol, Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Carbomer, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Phenethyl Alcohol, Chlorphenesin, Iron Oxide Red (CI 77491)

2 прегледи за Oil Control Capsule Essence

 1. Маја

  Предобар производ кој навистина делува

 2. Анет

  Овај производ ми е препорачан од Магнолија, но веќе подолг период го нема на залиха. Дали ќе го имате за скоро време и дали можам да го резервирам?

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *