The Real Noni Ultimate Eye Cream (20 ml)

The Real Noni Ultimate Eye Cream (20 ml)

Цена

1,824 ден ДДВ

• Крем за околуочното подрачје кој обезбедува хидратација и потхранување на кожата за да спречи појава на брчки.
• Хранливата текстура ја одржува кожата навлажнета во текот на денот со освежувачки финиш.
• Ја одржува рамнотежата вода-масло со 36% екстракт од плодот на Нони, 2% масло од семе од Нони, 1% масло од семе од јојоба и шеа путер.
• Бакучиол - одличен антиоксиданс, ги намалува брчките.
• Формулиран со благо ниво на pH 7,45 за да се минимизира секаква иритација во очите.
• Ниацинамид – за осветлување на темни подочници.
• Клинички тестиран, не предизвикува иритација.

Начин на употреба

  1. Нанесете мала количина од производот на околуочното подрачје и нежно тапкајте за подобра апсорпција.
  2. Може да се користи секојдневно, наутро и навечер.

Состав

Morinda Citrifolia Fruit Extract (36.26%), Water, Glycerin, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Phenyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Morinda Citrifolia Seed Oil (2%), Hydrogenated Poly (C6-14 Olefin), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Beeswax, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Polymethylsilsesquioxane, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Bakuchiol, Oligopeptide-32, Oligopeptide-29, Acetyl Hexapeptide-8, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Melia Azadirachta Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Disodium EDTA, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Tocopherol

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Noni Ultimate Eye Cream (20 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *