The Real Cica Calming Ampoule Mask

The Real Cica Calming Ampoule Mask

The Real Cica Calming Ampoule Mask ја смирува и обновува кожата, ја зајакнува циркулацијата како и производството на колаген, погодни за сите типови на кожа.

Цена

194 ден ДДВ

Опис

  • Активниот Мадекасозид ја смирува и обновува кожата, додека Азиската Центела го ублажува воспалението и иритацијата со своите антиинфламаторни и антимикробни својставa.
  • Цика ја зајакнува циркулацијата како и производството на колаген со што го забрзува процесот на заздравување.
  • Комплексот на хијалуронска киселина ја подбрува хидратацијата на кожата и создава заштитна бариеара за кожата.
  • Водено хидрогелната маска обезбедува релаксирачко чуство на ладење што го засилуваат процесот на смирување на кожата .
  • Чиста и безбедниа: направена со состојки кои високо се отценети од EWG Green, погодни за сите типови на кожа.

Начин на употреба

  1. После чистењето користете тонер за да ја подобрите текстурата на кожата и ставете ја маската на лицето, избегнувајте го пределот околу очите и устата, извадете ја маската после 10 до 20 минути.
  2. Нежно намачкајте ја ампулата на лицето за да обезбедите максимална абсорпција на хранливите сосјтоки.

Состав

Centella Asiatica Extract, Water, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Isopentyldiol, Butylene Glycol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Carbomer, Tromethamine, Allantoin, Xanthan Gum, Betaine, Melia Azadirachta Leaf Extract, Polyglyceryl-10 Myristate, Sodium Hyaluronate, Melia Azadirachta Flower Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Dextrin, Centella Asiatica Leaf Extract, Caramel, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acetylated Hyaluronate, Arginine, Ceramide NP (Ceramide 3), Hydrogenated Lecithin, Madecassoside, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance

Составот на производите подлежи на промена по дискреција на производителот. За најкомплетен и ажуриран список на состојки, ве молиме погледнете го пакувањето на производот.

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Cica Calming Ampoule Mask”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *