The Real Noni Energy Ampoule Mask (25ml)

The Real Noni Energy Ampoule Mask (25ml)

Цена

217 ден ДДВ

• Збогатен со цело шише Noni Energy Ampule, ја потхранува кожата со над 300 видови минерали и витамини.
• Природните антиоксиданси ја одржуваат природната синхронизација на кожата и обезбедуваат жив тен.
• Хијалуронската киселина обезбедува длабинска хидратација одржувајќи ја кожата сјајна и затегната.
• Аденозин - го интензивира подобрувањето на фините брчки и ја смирува видливата иритација.
• Специјално дизајнираниот материјал на лист маската ја подобрува апсорпцијата на хранливите материи.

Начин на употреба

  1. По чистењето и тонирањето, ставете ја лист маската на лицето, избегнувајќи го пределот на усните и очите. Извадете ја лист маската по 10-20 минути.
  2. Нежно тапкајте ги остатоците од ампулата во лицето за максимална апсорпција на хранливите материи.

Состав

Morinda Citrifolia Fruit Extract(52%), Water, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Dextrin, Squalane, Caramel, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceramide NP (Ceramide 3), Hydrogenated Lecithin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Adenosine, Trehalose, Panthenol, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Carbomer, Arginine, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Noni Energy Ampoule Mask (25ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *