Dual Barrier Watery Sun Cream

Dual Barrier Watery Sun Cream

Цена

1,425 ден ДДВ

Опис

Хипоалерген, безбеден, не-нано крем со заштитен фактор кој ги рефлектира и блокира УВ зраците. Не-нано честичките, кои имаат слаба пенетрација на кожата, ја намалуваат можноста состојките што ги блокираат УВ-зраците да се апсорбираат во кожата, што го прави овој производ безбеден и за најчувствителната.

Крем со заштитен фактор со физички филтри, кој има тенденција да се исуши по нанесувањето, содржи пет типа керамиди и патентираната состојка Акватид® за заштита на бариерата на кожата и за надополнување на влагата. Наменет за сите типови на кожа.

Начин на употреба

Нанесете ја кремата со заштитен фактор на лицето и вратот со лесни движења како последен чекор од вашата утринска рутина.

Состав

Water, Zinc Oxide, Triethoxycaprylylsilane, Cyclohexasiloxane, Propylheptylcaprylate, Tocopherol, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Polyglyceryl-3polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Isododecane, Caprylyl Methicone, Aquatide, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methic One Silsesquioxane Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Rosemary Oil Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide NP, Ceramide AS, Ceramide AP

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Dual Barrier Watery Sun Cream”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *