Ji Woo Gae Baking Soda Deep Pore Foam Cleansing

Ji Woo Gae Baking Soda Deep Pore Foam Cleansing

Цена

684 ден ДДВ

Нема на залиха!

Додатни информации

Тип на производ

Чистачи

Опис

  • Чистач кој длабоко навлегува во кожата и го отстранува насобраниот себум во порите без да ја лупи кожата.
  • Ситните честички на сода бикарбона се абсорбираат и ефикасно го елиминираат вишокот на себум.
  • Екстрактот од азиска центела инзворедно ја смирува кожата.
  • Богата е и со минерали кои ја смируваат чувствителната кожа и ја задржуваат нејзината влажност.

Начин на употреба

  1. На влажни раце ставете мала количина од производот и триете додека да добиете густа и богата пена
  2. Нанесете ја пената на лицето и масирајте со кружни движења околу 1 минута
  3. Исплакнете со млака вода

Состав

Water, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Propylene Glycol, Lauric Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Peg-75, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Salicylic Acid, Fragrance, Poloxamer 184, Phenoxyethanol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Hydrogenated Lecithin, 1,2-Hexanediol, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Ceramide Np, Canadian Colloidal Clay, Moroccan Lava Clay, Spirulina Platensis Extract, Oyster Shell Extract, Sea Silt Extract, Sodium Bicarbonate

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Ji Woo Gae Baking Soda Deep Pore Foam Cleansing”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *