ATO Mild Sun Cream 75ml

ATO Mild Sun Cream 75ml

Лесна и нежна крема за заштита од сонце со физички/минерални филтри која штити од УВБ и УВА зраците.

Цена

998 ден ДДВ

Нема на залиха!

Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream SPF 45/ PA+++ е лесна и нежна крема за заштита од сонце со физички/минерални филтри која штити од УВБ и УВА зраците. Има текстурата налик лосион која лесно се апсорбира во кожата без да остава бели траги. Во својот состав содржи хијалуронска киселина кој дејствува како навлажнувач и церамиди кои помагаат за зајакнување на кожната бариера. Растителните екстракти од honeysuckle и mugwort (смирувачко дејство) и екстрактот од зелен чај (заздравувачко дејство) помагаат да се зајакне бариерата на кожата, спречувајќи губење на влага и одржувајќи ја кожата еластична и цврста.

Сите состојки користени во Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream SPF 45/ PA+++ се EWG-сертифицирани. Не содржи вештачки бои и ароми/мириси и може да се користи и на бебиња, деца, беремени и доилки.

Корисни информации:

УВА - продираат длабоко во дермисот и предизвикуваат предвремено стареење на кожата, брчки и темни дамки.
УВБ – продираат во површинските слоеви на кожата и се главната причина за изгореници од сонце и рак на кожа.
ПА - Повеќе + знаци значат подолга заштита од УВА
SPF - Поголем број значи подолга заштита од УВБ

Cruelty free и без тестирање на животни. Производите на PKY се регистрирани во европскиот CPNP, што забранува тестирање на животни.

Начин на употреба

Нанесете на лицето како последен чекор за од утринската рутина по или наместо денвен крем. Нанесете рамномерно на вратот, рацете и останатите делови на телото кои се изложенина сонце. Доколку сте изложени на соце подолго време во текот на денот повторно аплицирајте.

Состав

Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Propanediol, Titanium Dioxide, Methylpropanediol, Cyclomethicone, Dipropylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Aluminum Stearate, Polyhydroxystearic Acid, Caprylic/Capric/Succinic Triglyceride, Polymethylsilsesquioxane, Silica, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Alumina, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Cellulose Gum, Hydroxypropyl Methylcellulose, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, t-Butyl Alcohol, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Butylene Glycol, Artemisia Princeps Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Phosphatidylcholine, Ceramide NP, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Alanine, Threonine, Proline, Arginine

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “ATO Mild Sun Cream 75ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *