Moisture Ampoule 100ml

Moisture Ampoule 100ml

Високо ефикасен производ кој максимално ја навлажнува кожата.

Цена

1,553 ден ДДВ

На залиха

Pyunkang Yul Moisture Ampoule високо ефикасен производ кој максимално ја навлажнува кожата. Формулиран со само 6 состојки ја смирува, измазнува и дава блескав тен. Екстрактот од корен јапонска златна нишка, моќна состојка за смирување и хидранција на кожата, сочинува над 90% од оваа иновативна формула.

Начин на употреба

Се користи како последен чекор од ноќната рутина, а текстурата налик на мед која делува како бариера на површината на кожата ја помага апсорбцијата на сите останати производи кои се дел од со ноќната рутина.

Состав

Coptis Japonica Root Extract, Polysorbate 80, PEG-150 Distearate, Polysorbate 20, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Caprylate

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Moisture Ampoule 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *