Moisture Cream 100ml

Moisture Cream 100ml

Моќен и ефикасен дневен навлажнувачки крем за сите типови на кожа.
Не содржи вештачки ароми и бои.
Ја разладува и ја смирува чувствителната кожа.

Цена

1,774 ден ДДВ

На залиха

Pyunkang Yul Moisture cream е моќен и ефикасен дневен навлажнувачки крем за сите типови на кожа, особено оние со чувствителна, склона кон акни или масна кожа. Формулиран со безбедни и нежни состојки, не содржи вештачки ароми и бои. Има кремастата текстура која лесно се апсорбира, ја прави кожата мека и еластична завршница без да се чувствува масна или леплива. Совршен за да ја задржи влагата и да ја одржи кожата сјајна и младешка во текот на целиот ден.

Ја разладува и ја смирува чувствителната кожа. Глицеринот ја одржува кожата хидрирана.

Содржи 4 EWG-проверени состојки кои ја штитат кожата од надворешни надразнувачи, што ја прави погодна и за бебиња и за возрасни

Начин на употреба

Нанесете умерена количина на крем со чиста шпатула на лицето, вратот и деколтето и нежно масирајте за подобра апсорпција.

Погодна и за бебиња и за возрасни

Состав

Coptis Japonica Root Extract, Butylene Glycol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Isohexadecane, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Glyceryl Caprylate.

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “Moisture Cream 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *