The Real Cica Calming Ampoule

The Real Cica Calming Ampoule

The Real Cica Calming Ampoule го смирува црвенилото и иритацијата на кожата, обезбедува длабока хидратација, без маснотии. Погодна за сите типови на кожа.

Цена

1,482 ден ДДВ

Опис

  • Содржи 75% екстракт од Цика кој ефикасно го смирува црвенилото и иритацијата на кожата.
  • Има анти-инфламаторно својство со што го потикнува процесот на заздравување.
  • Хијалуронскиот комплекс обезбедува длабока хидратација, без маснотии.
  • БЕЗБЕДНА И ЧИСТА- без хемикалии, погодна за сите типови на кожа.

Начин на употреба

  1. Користете препорачана количина која ќе ја испумпате со автоматката капалка за еднократна употреба.За ноќна нега се препорачуваат 2 до 3 капки од пумпата.
  2. Нанаесете рамномерно со врвовите на прстите, избегнувајќи го пределот околу очите.
  3. Нежно тапкајте за да се абсорбира целосно нанесената количина од ампулата.

Состав

Centella Asiatica Extract (75%), Water, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Glycerin, Polyglyceryl-10 Myristate, Carbomer, Tromethamine, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, PVM/MA Copolymer, Beta-Glucan, Biosaccharide Gum-1, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid

Коменатри

Нема коментари.

Оставете коментар за “The Real Cica Calming Ampoule”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *